http://up.p30helper.ir/96.06/IMG_233470a.jpg

همانطور که میدانید اکثرا لپ تاپ هایی که با ویندوز اورجینال فروخته می شوند فاقد دیسکت ویندوز اورجینال می باشند و همین امر باعث بروز نگرانی هایی در رابطه با نحوه نصب مجدد ویندوز اورجینال بدون دیسک راه انداز می شود. با ما همراه باشید تا به شما آموزشی ارائه دهیم که خیلی ساده از این مشکل نیز عبور کنید.

شاید اولین کاری که برای حل این مشکل به ذهن خیلی ها می رسد تهیه بک آپ از ویندوز اورجینال باشد اما این کار اشکالات اساسی دارد زیرا اولا بسیار وقت گیر بوده و نیاز به حداقل ۴ یا ۵ DVD دارد، جدا از اینکه احتمال از بین رفتن اطلاعات روی DVD ها بر اثر خط افتادن یا شکستن وجود دارد ، ریکاوری از این راه نیز زمان زیادی می برد . ثانیا با توجه به اینکه ویندوز های اورجینال معمولا درای یک درایو می باشند احتمال از دست رفتن اطلاعات نیز وجود دارد. اما راهکار ما برای حل این مشکل:

در ویندوز ۷ اورجینال

اگر به پشت لپ خود نگاهی بیندازید یک کادر مستطیل شکل میبینید که ورژن دقیق ویندوز و همچنین لایسنس ویندوز بر روی آن درج شده است. کافی است شما دقیقا همان ورژن ویندوز که در این کادر درج شده را تهیه کرده و نصب کنید، در هنگام فعال سازی نیز لایسنسی که درون کادر وجود دارد را وارد کرده و لذت ببرید.

مثال: در تصویر زیر باید یک ویندوز ۷ نسخه pro نصب کنید. سپس لایسنسی که در مقابل product key نوشته شده را در هنگام اکتیو کردن ویندوز وارد کنید و تمام.

http://up.p30helper.ir/96.06/product%20key.jpg

 

در ویندوز ۸٫۱ و ۱۰

زحمت نکشید. پشت لپ تاپ هایی که ویندوز ۸٫۱ یا ۱۰  اورجینال دارند هیچ برچسبی غیر از لوگوی ویندوز وجود ندارد. برای بدست آوردن ورژن ویندوز و لایسنسی که روی ویندوز ست شده است باید از نرم افزار هایی که در این زمینه وجود دارند استفاده کنید. پیشنهاد ما استفاده از نرم افزار nirsoft می باشد که نسخه ی پرتابل آن را می توانید از اینجا دانلود کنید.

این نرم افزار کلیه برنامه های دارای لایسنس شما را نشان می دهد.

http://up.p30helper.ir/96.06/nirsoft.jpg

دقت کنید که product Key را با product ID اشتباه نگیرید.

تذکر:

به هیچ عنوان product key ویندوز اورجینال خود را روی سیستم دیگری تست نکنید ( احتمال غیر فعال شدن وجود دارد )

به ورژن ویندوز اورجینال خود دقت کنید و حتما همان ورژن را نصب بفرمایید.

 

Spread the love